88208591

بک لینک یا محتوا کدام یک مهم است؟

 

شاید شما هم در حوزه‌ی بازاریابی محتوایی و تولید محتوا با خود فکر کرده باشید که باید تمرکز خود را بیشتر روی ساختن بک لینک بگذارید یا تولید کردن محتوا، در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا به پاسخ این پرسش دست پیدا کنید.این سؤال بارها و بارها از متخصصان SEO پرسیده می‌شود که اگر مجبور باشید بین ساختن بک لینک و تولید محتوا یکی را انتخاب کنید، انتخابتان کدام است.

باید گفت که پاسخ این سؤال بسیار آسان است.محتوا را انتخاب کنیداگر مجبور بودید، به دلایل مالی یا زمانی، بین ساختن محتوا و ایجاد بک لینک یکی را انتخاب کنید، محتوا انتخاب درست‌تری خواهد بود. به خاطر 4 دلیل زیر:

1.محتوا برای کاربران شماست.

ساختن بک لینک فقط به‌منظور مناسب‌سازی برای مرورگرهای جست‌وجوست و خدمتی به کاربران شما ارائه نمی‌دهد.محتوا برای جلب‌توجه کاربران است تا محصولات شما را بخرند، فرم دنبال کردن اخبار و محصولات را پر کنند و غیره.بدون داشتن محتوا دلیلی وجود ندارد تا سایتی به شما ارجاع (بک لینک) دهد.تنها زمانی که ممکن است بک لینک از تولید محتوا مهم‌تر باشد آن است که شما اولین و تنها شخص یا شرکتی باشید که نوعی خدمات یا محصول را ارائه می‌دهید. البته در این شرایط هم تأثیر رسانه‌های بزرگ یا روزنامه‌ها خیلی بیشتر است تا بک لینک‌های دستی. لازم به ذکر است که بک لینک‌هایی که به صفحه دسته‌بندی محصولات و محصولات ارجاع می‌دهند لینک‌های طبیعی (natural) نیستند و به‌طورمعمول رخ نمی‌دهند مگر اینکه شما شرکت تولیدکننده‌ی آن باشید؛ حتی در این شرایط هم سایت‌های خبری معمولاً به صفحه‌ی اصلی شرکت‌ها ارجاع می‌دهند تا صفحه‌ی دسته‌بندی محصول.

2.محتوا چیزی است که به خاطرش به شما لینک می‌دهند.

دلیل دوم من برای اینکه محتوا از بک لینک اهمیت بیشتری دارد این است که افراد به خاطر محتوایتان به‌طور طبیعی ممکن است به سایت شما بک لینک بزنند. با ایجاد یک مقاله‌ی آگاهی‌بخش، به اشتراک‌گذاری داده و یا ساختن یک تست یا بازی جالب برای افراد دلیلی ایجاد می‌کنید تا به شما بک لینک بدهند. محتواست که برای شما بک لینک‌های طبیعی به همراه دارد و کمک می‌کند همه‌چیز طبیعی به نظر برسد.

3.محتوا عنوان صفحات را تعیین می‌کند

بک لینک‌ها همیشه بیانگر این نیستند که چه چیزی در این صفحه قرار دارد شاید اشاره‌ای داشته باشند چون مجبورند ازلحاظ واژگان کلیدی غنی باشند؛ اما محتوا عنوان یک صفحه را با استفاده از تگ عنوان، زیرعنوان و لینک‌های داخلی تعیین می‌کند. در هر صورت شما باید آمیزه‌ای یا مخلوطی از انواع بک لینک‌ها داشته باشید:

• بک لینک با واژگان کلیدی بالا، لینک‌های کوتاه شده و ارجاع بدون لینک (Citations)

• لینک‌های دنبالگر (do follow)، غیر دنبالگر، اسپانسرشده، UGC و غیره

• از اخبار و رسانه‌ها، بلاگرها، کامنت‌ها و دیگر منابع

• در صنعت خودتان (بک لینک های خاص در حوزه‌ی تخصصی)

• سایت‌های بک لینک گیری و منابع محلی

توجه داشته باشید که تمام موارد بالا به‌طور طبیعی هم امکان‌پذیر هستند و تأکید نمی‌کنم که روی یکی از آن‌ها تمرکز کنید اما اگر بک لینک‌هایی که به سایت شما داده می‌شود طبیعی به نظر نمی‎رسند می‌توانید در هر یک از این چهار بخش وارد شده و توازن را برقرار کنید.

4.محتوا به ساختار سایت کمک می‌کند

دلیل آخر من برای ارجحیت محتوا به بک لینک این است که در ساختن سایت و دادن بک لینک‌های داخلی به شما می‌کند و این مسئله تنها برای بالا بردن رنک سایت و سئو نیست؛ با دادن لینک‌های داخلی مخاطبان را به منابع دیگر و امکان خرید محصولات دیگر راهنمایی می‌کنید که هم برای تجربه کاربران خوب است و هم به سئوی سایت شما کمک خواهد کرد. در نتیجه اگرچه  بک لینک مهم است و به بالا رفتن رنک سایت شما کمک می‌کند اما محتوا در همه جنبه‌های کسب‌وکار شما تأثیر مثبت می‌گذارد و فراموش نکنیم که محتوای مناسب به گرفتن بک لینک طبیعی می‌انجامد. اگر بین محتوا و بک لینک مجبور به انتخاب باشم من محتوا را انتخاب می‌کنم.

منبع: ژورنال موتور جستجو

کمپین دیجیتال برند اکتیو برای روز جهانی مرد

به مناسبت روز جهانی مرد برای برند اکتیو کمپین دیجیتالی اجرا شد. در این کمپین برای 5 اینفلوئنسر مرد پک های هدیه‌ای از محصولات اکتیو طراحی و فرستاده شد.و سپس در استوری، آنباکسینگ این پک‌های هدیه را انجام دادند....

کمپین دیجیتال جشنواره نوروزی اکتیو

این کمپین با هدف ترغیب افراد به خرید محصولات اکتیو از طریق اینستاگرام طراحی شد و هدف اصلی جشنواره بر گرفتن فالوور نبود. جشنواره نوروزی اکتیو از 5 اسفند تا 13 فروردین ادامه یافت. شرایط شرکت در جشنواره به این صورت بود که افراد برای شرکت باید کد روی محصولات اکتیو را به...

اکران کمپین محیطی بیمیتو

بیمیتو یکی از کارگزاری‌های آنلاین استعلام، مقایسه و خرید بیمه‌ها نظیر بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه اشخاص و بیمه درمان از شرکت‌های متعدد بیمه‌ای است. کمپین محیطی بیمیتو، در خرداد ماه 1400، توسط شرکت تبلیغاتی کوشا اکران...