88208591

تبلیغ جالب ایکیا

به تازگی شرکت ایکیا (IKEA) این امکان را برای مردم به وجود آورده تا بتوانند دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود را با الهام از سریال­های تلویزیونی مانند “سیمپسون­ها”، “stranger things” و “دوستان” طراحی کنند.

با راه­اندازی یک کمپین تبلیغاتی در امارات متحدۀ عربی، این فروشگاه زنجیره­ای مبلمان سوئدی درصدد برآمده تا به اتاق­های نشیمن نمادین سریال­های محبوب تلویزیونی واقعیت ببخشد. به گزارش وب­سایت اخبار بازاریابی-تبلیغاتیِ Adweek ، در این کمپین که “ایکیا، سریال زندگی واقعی” نام دارد، تیمی در مدت زمان دو ماه، تلاش کرده است تا مبلمان و قطعات دکوری را مشابه آن­چه در اتاق­های نشیمن سه سریال “سیمپسون­ها”، “stranger things” و “دوستان” است، انتخاب کرده و با کنار هم قراردادن آنها در یک  نرم­افزار سه بعدی کوشیده تا حد امکان، آن را شبیه دکوراسیون لوکیشن سریال درآورد.

وینود جایان، مدیر هماهنگی ایکیا در امارات متحدۀ عربی، قطر، مصر و عمان به وب­سایت Adweek  گفت: “تیم ایکیا چندین ماه با گروهای خلاقیتی همکاری نزدیکی داشت. آنها صدها مورد از لوازم خانگی را بررسی کردند تا قطعاتی بیابند که از هر لحاظ اتاق­های لوکیشن اصلی را در نظر بیننده تداعی کنند.”
مشتریان می­توانند این اتاق­های نشیمن بازسازی شده را در وب­سایت شرکت ایکیا ببینند و هر کدام از این لوازم را که می­خواهند، خریداری کنند.

ایکیا در وب­سایت خود نوشته است: “ما اتاق­های نشیمنی که محبوب­ترین خانواده­های تلویزیونی شما در آنها زندگی کرده  ­اند را زنده کرده­ایم و برای رسیدن به این هدف، صدها ترکیب مختلف مبلمان از سبک­ها و اندازه­های مختلف را با قیمت مقرون به صرفه به کار گرفته ­ایم. ما تمامی لوازم و محصولاتِ مربوط به هر اتاق را به گونه­ای کنار هم چیده­ایم تا شما بتوانید به راحتی آن­چه را اینجا می­بینید در خانۀ خود بازچینی کنید.”

اتاق نشیمن “سیمپسون­ ها” که “اتاقی برای خانواده” نامگذاری شده، شامل یک مبل سه نفره، آباژور رو میزی و یک قاب عکس است که درست شبیه این سریال کارتونی در بالای مبل آویزان است.

 

در اتاق بازسازی شدۀ سریال “دوستان”  که به “اتاق رفقا” معروف است، انواع مختلف بالشتک، میز کنسول و میز عسلی وجود دارد که با استفاده از آن­ها می­توانید منزل خود را شبیه به لوکیشن این سریال بازچینی کنید.

در آخر، برای اتاق نشیمن سریال “stranger things” که “اتاقی برای همه” خوانده می­شود، رنگ و نور LED از جمله محصولات تعبیه شده­ هستند تا بتوانید الفبای روی دیوار اتاق را مانند فصل یک این سریال بازسازی کنید.

شما می­توانید علاوه بر کاتالوگ ایکیا، شکل بازسازی شدۀ این تبلیغات را در برخی شعبه های این فروشگاه در سطح خاورمیانه نیز ببینید.